رفتن به نوشته‌ها

آیا خانه شما DDoS می شود؟

این روز ها فناوری های جدید در هر گوشه و کنار دیده می شود؛ از تلوزیون های هوشمند گرفته تا اسمارت فون ها و تبلت و … ؛ ابزاری که زندگی و ارتباطات را آسان می کنند؛اپلیکیشن های پیام رسان و ارتباطات تصویری ؛ خبرنامه ها و بسیار امکانات دیگر در این ابزار های هوشمند وجود دارد  که همه و همه فقط با استفاده از اینترنت کار آیی پیدا می کنند.

خانه های هوشمند نیز بیش از هر چیز امنیت و آسایش را فراهم می کند! خانه ای که همه چیز آن به اینترنت متصل است ! از در ها گرفته تا چراغ های خانه ؛ این عالی نیست؟

با یک اپلیکیشن میتوانید خانه ی خود را کنترل کنید؛ اگر به بیرون از منزل رفته اید و فراموش کردید اجاق گاز را خاموش کنید نیاز به نگرانی نیست! با یک کلیک آن را از هر کجا خاموش می کنید؛همچنین از وضعیت های خانه مطلع می شود؛ شما کیلومتر ها دور تر می دانید کدام لامپ های خانه روشن یا خاموش است؛ کسی در حمام هست یا نه  و یا اینکه حتی کدام درب اتاق ها باز یا بسته است؛

آیا کسی در خانه شما هست؟ میزان دود و اکسیژن و درجه حرارت خانه شما چه قدر است؟ ؛ اینها فقط بخشی از امکاناتی است که یک خانه هوشمند به شما می دهد؛

آیا شما نیز به یک خانه هوشمند علاقه مند شدید؟ آیا فکر می کنید کسی باشد که این همه آرامش و امنیت را نخواهد؟

اما این همه چیز نیست؟

خانه های هوشمند با تمام ویژگی های مثبتی که دارند دارای نقاط ضعفی نیز هستند!

۱) در خانه های هوشمند همه چیز به یک دستگاه مرکزی متصل است؛ و هر گونه اشکال در این دستگاه موجب از کار افتادن کل خانه می شود و این به معنی یک نقطه ضعف و شکست می باشد؛ البته مطمئنا برای کنترل خانه ابزار های دستی نیز در این مواقع تعبیه شده است.

۲) خانه هوشمند شما به اینترنت متصل است ! اینکه شما با استفاده از یک اپلیکیشن تمام وسائل و بخش های خانه خود را کنترل کنید بسیار خوب است اما اگر این امکان در اختیار افراد دیگری باشد چه طور؟
نمی شود از این عیب چشم پوشی کرد که یک هکر ممکن است کنترل خانه شما را در دست بگیرد! این واقعا یک فاجعه است !

۳) فرض کنید از نظر امنیتی توانستید خانه خود را در مقابل هک در امان نگه دارید اما با حملات DDoS چه خواهید کرد؟ همانطور که خانه شما به اینترنت متصل است، طبیعتا دارای یک IP می باشد که که در صورت بروز هرگونه حمله DDoS ممکن است کنترل از راه دور خانه خود را از دست بدهید. جهت جلوگیری از این حملات چه راه حلی دارید؟

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

منتشر شده در آموزشیاخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *