رفتن به نوشته‌ها

انجام حملات DDoS با سرویس های ابری

خدمات ابری رایگان در سال های اخیر محبوب شده اند. این خدمات در اختیار توسعه دهندگان پلت فرم ها برای تست نرم افزار، و یا همکاری با دیگر افراد به راحتی در دسترس قرار می گیرند. همچنین این سرویس ها برای تلفن های موبایل یک موفقیت چشم گیر به حساب می آید ولی در عین حال سرویس های ابری اگر به درستی ایمن سازی نشوند می توانند یک معدن طلا برای مهاجمان باشند . بسیاری از سرویس های ابری تنها نیاز به یک ایمیل برای ثبت نام دارند و ساخت ایمیل های جعلی و ساخت اکانت در این سرویس ها توسط روبات ها بسیار آسان است.
چند سال پیش هکر های کلاه سیاه در لاس وگاس، محققان امنیتی اسکار سالازار و راب راگان نشان دادند که این مراحل چه قدر آسان و شدنی است.

cloud-service-delivery

آنها موفق به ساخت ۱۰۰۰ اکانت در سرویس های ابری فقط در طول تعطیلات یک آخر هفته شدند؛ با این بات نت رایگانی که توسط این سرویس های ابری به وجود آورده بودند توانستند فعالیت ماینینگ (استخراج) لیت کویین را انجام دهند و در طول هر هفته فقط ۱۷۵۰ دلار سود خالص داشته باشند! (لینک)

این کار یک فعالیت مخرب نبود اما فکر کنید یک هکر بخواهد از این قدرت و منابع به نحو دیگری استفاده کند؛وی می تواند به راحتی با ساخت هزاران اکانت به اهداف پلید خود جهت راه اندازی یک حمله DDoS بزرگ از طریق آی پی های مورد تایید سرویس های معتبر برسد! مناسفانه در اکثر سرویس های رایگان ابری دور زدن تشخیص هویت بسیار آسان و راحت است و مدیران این شرکت ها باید مراحل سخت گیرانه تری جهت تایید هویت افراد به کار ببرند چرا که با استفاده از این سرویس ها می توانند فعالیت های مخربی همچون انجام اسکن توزیع شبکه؛ حملات توزیعی کرک رمز عبور (brute force)؛ حملات DDoS ؛ کلیک های تقلبی و … دست بزنند.

حرکت های رو به جلو و تکنولوژی های جدید نیاز مند طرح های امنیتی جدید تر است و قبل از تبدیل شدن به یک بحران باید از آن جلوگیری کرد.

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *