رفتن به نوشته‌ها

بات نت کوچک کره شمالی در حال رشد است

تنش های بین کره شمالی و جنوبی در حال حاضر دیگر به قدرت نمایی نظامی محدود نمی شود. این بار کره شمالی در حال تمرکز بر روی  ایجاد اختلال بر روی شبکه های کره جنوبی با واسطه حملات DDoS است؛

همچنین اقداماتی نظیر فیشینگ نیز به صورت گسترده علیه مقامات دولتی کره جنوبی در حال انجام است. این اطلاعات توسط سازمان های اطلاعاتی کره جنوبی جمع آوری شده است.

این گزارش همچنین می گوید که کره شمالی یک شبکه بات نت با 60،000 بات (زامبی) در داخل کره جنوبی دارد که می تواند به وسیله آن حملات DDoS به سرور های کره جنوبی از داخل خاک همان کشور مدیریت و رهبری کند. ظاهرا این حملات به شبکه های زیر ساخت راه آهن نیز انجام شده است.

اما نکته ای که تخمین آن کمی دشوار است تعداد بات نت های در اختیار کره شمالی است که بر اساس شواهد حدود 10.000 کامپیوتر تبدیل به ابزار زامبی (بات) برای اهداف خرابکارانه کره شمالی در 120 کشور جهان فقط در ژانویه امسال شده اند شده است.

البته این رقم بزرگی است اما با توجه به بات نت های شناخته شده موجود؛ برای اینکه بات نت کره شمالی یک بات نت بزرگ به حساب بیاید باید حد اقل یک میلیون بات داشته باشد.

کره شمالی تقریبا کشوری آفلاین است و تعداد محدودی از افراد در آن به اینترنت دسترسی دارند؛ این کشوره فقط 1024 آی پی دارد؛ همچنین دارای پهنای باند محدود است که از طریق چین و برخی ارتباطات ماهواره ای تامین می شود با این حال اقدامات بزرگی در زمینه حملات سایبری داشته که نمونه ی معروف آن حمله به شرکت Sony بوده است.

در حال حاضر بات نت کره شمالی در مقایسه با بات نت های معروف یک بچه گربه ی آرام به نظر می رسد اما باید توجه داشت که این بات نت در حال رشد است و شاید در یکسال دیگر به یکی از بات نت های بزرگ دنیا تبدیل شود و مطمئنا این اتفاق برای کره جنوبی و ژاپن خوشایند نخواهد بود.

سرمایه گذاری برای دفاع مناسب در برابر حملات DDoS و دیگر اشکال حملات سایبری باید یک اولویت برای هر دولت باشد. واقعیت این است که آمادگی در برابر این حملات یک طرح بسیار قابل اطمینان در دراز مدت است.

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *