رفتن به نوشته‌ها

در خصوص حملات SYN Flood بیشتر بدانید

حملات SYN flood یکی از شایع ترین حملات DDoS در لایه ۴ شبکه مدل OSI که مثل حمله ACK و دیگر حملات TCP مبتنی بر یک اتصال TCP است که یک اتصال TCP طبق مطالب گذشته دارای سه مرحله است:

اول کلاینت یک بسته SYN به سرور می فرستد.
دوم سرور یک بسته SYN ACK به کلاینت  می فرستد.
سوم کلاینت یک بسته ACK به سرور می فرستد.

هنگامی که این سه مرحله به اتمام برسد یک ارتباط مشروع و قانونی بین سرور و کلاینت برقرار می شود که می توانند به تبادل اطلاعات بپردازند. تمامی سرور ها دارای محدودیت در کانکشن های باز می باشند که این محدودیت می تواند به دلایلی همچون محدودیت های سخت افزاری و یا پیکربندی تنظیمات سرور باشد.

در یک حمله SYN flood که اکثرا با آی پی های جعلی انجام می شود مرحله اول اتصال انجام می شود؛ یعنی درخواست SYN ارسال می شود ولی مرحله دوم اتصال انجام نمی شود و سرور در انتظار تکمیل ارتباط می ماند و به نوعی کانکشن نیمه باز می ماند، اگر میزان کانکشن های نیمه باز افزایش یابد محدودیت کانکشن ها تمام می شود و هیچ جای خالی برای ایحاد یک کانکشن جدید بین سرور و کاربران واقعی آنها نمی ماند و به اصطلاح سرور DOWN می شود.

در مثال زیر پکت های ارسالی به سرور فرضی با آی پی ۱۰٫۱۰۰٫۱۰۱٫۱۰۲ را مشاهده می کند که تحت حمله SYN flood  قرار گرفته است:

 

در مثال بالا هر تلاش برای ایجاد یک اتصال با Flags [S] مشخص شده است.

در مثال فوق مهاجم در تلاش برای ایجاد اتصال جدید با بسته های SYN است و از آنجا که مرحله دوم جهت تایید آی پی  صورت نمی گیرد؛ مهاجم می تواند از نامحدود آی پی جعلی استفاده نماید.

راه اندازی یک حمله TCP SYN برای مهاجم بسیار راحت و در عین حال مخرب است؛ اما در سرویس های سنترال هاستینگ این حملات به راحتی مهار می شوند.

منتشر شده در آموزشی

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *