رفتن به نوشته‌ها

چتر کلودفلر برای داعش؛ حمایت از تروریست یا آزادی بیان

گروه هکرهای موسوم به “انانیموس” طی ماه های اخیر در حمله سایبری به داعش موفق شده اند بیش از ۵۵۰۰ حساب کاربری توییتر متعلق به طرفداران این گروه را از کار بیاندازد.انانیموس پس از حملات تروریستی در پاریس وعده داده بود که جنگ سایبری خود با گروه داعش را شدت ببخشد. داعش مسئولیت آن حملات را برعهده گرفته است.

وبسایت انانیموس در توییت دیگری نوشت: “هکرهای داعش سعی دارند ما را متوقف کنند، اما انانیموس از آنها باهوشتر است.”

این گروه سپس فهرستی را منتشر کرد که شامل نام و مشخصات ۵۵۰۰ حساب کاربری طرفدار داعش در توییتر، صفحات فیسبوک حامیان داعش، وبسایت‌های تبادل نظرات (فوروم) و سرورهای اینترنتی حاوی ترافیک طرفداران و حامیان داعش است.

گروه انانیموس همچنین در مصاحبه ای با خبرنگار نشریه بیزنس اینسایدر مدارکی را منتشر کرد که نشان می دهد هکرهای گروه داعش از سرویس های امنیتی یک شرکت اروپایی به نام کلودفلر استفاده کرده اند.این شرکت اروپایی متهم شده که خدماتی را به ۵۰ وبسایت طرفدار داعش ارایه می کند که این وبسایت ها را از حملات فعالان اینترنتی مصون می دارد.

مدیر شرکت کلاودفلر در واکنش به این اتهامات در مصاحبه با بلاگ فناوری رجیستر گفت که سرویس های این شرکت بر اساس قوانین آزادی بیان نمی تواند خدمات خود را به افراد محدود کند.این شرکت گفت که برخی از وبسایت های طرفدار گروه انانیموس هم از خدمات این شرکت استفاده می کنند در حالی که پلیس فدرال آمریکا اف.بی.آی برای بستن وبسایت های انانیموس شرکت کلاودفلر را تحت فشار گذاشته است.ادعاهای مربوط به حمایت شرکت کلاودفلر از گروه های تروریستی موضوع جدیدی نیست و قبلا در ماه اوت ۲۰۱۳ هم گزارش مشابهی در بلاگ دیلی دات چاپ شده بود.

منتشر شده در آموزشی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *