رفتن به نوشته‌ها

Akamai مرکز داده آنتی دیداس در ژاپن راه اندازی می کند

حملات دیداس یکی از خطرناک ترین حملات سایبری در حال حاضر می باشد که تقریبا هیچ شبکه ای به صورت کامل در برابر آن محفوظ نمی باشد؛  شرکت Akamai در نظر دارد جهت مقابله با حملات سایبری دیداس یک دیتا سنتر در ژاپن راه اندازی نماید.

حملات دیداس باعث از کار افتادن و اختلال در یک سرور یا شبکه می شوند به طوری که کاربران قانونی نیز امکان دسترسی به سرویس دهنده را نخواهند داشت.شرکت Akamai معتقد هست به زودی شاهد حملات بسیار بزرگتری خواهیم بود و همین امر نیاز به دیتا سنتر های دیداس پروتکشن را چند برابر می کند.

علاوه بر مسئله امنیت می توان از دیتا سنتر Akamai به عنوان یک سرویس CDN نیز استفاده نمود؛ و همچنین با استفاده از شبکه خود می تواند ترافیک ناخواسته را تشخیص دهد و آن را متوقف کند و فقط ترافیک سالم انتقال یابد.

ایالات متحده همچنان یکی از منابع اصلی حملات دیداس به حساب می آید با این حال حملات نشات گرفته از آسیا و اقیانوسیه در 18 ماه گذشته بسیاز افزایش یافته که علت آن افزایش بد افزار های آلوده و مورد استفاده در دیداس می باشد. در این لینک می توانید آمار دقیق تری از رشد حملات و متود های مختلف این حملات داشته باشید.

Akamai نیاز به توزیع و پراکندگی سرور های خود دارد تا بتواند کارایی موثر و بهتری داشته باشد و معمولا سرور های خود را در دیتاسنتر هایی که قابلیت کولوکیشن دارند قرار می دهند؛ این شرکت در حال حاضر 150.000 سرور در بیش از 90 کشور دارد.

میانگین پهنای باند مصرفی این شرکت 80 درصد افزایش یافته و در این بین یک حمله با حجم 321 گیگابیت در ثانیه و 16 حمله دیگر که هر کدام تا 100 گیگابیت بر ثانیه قدرت داشتند.

یکی از قربانیان اخیر در ژاپن سونی بود. علاوه بر این به هک بزرگ اخیر، شبکه پلی استیشن تحت حمله دیداس قرار گرفت.

منتشر شده در اخبار

یک دیدگاه

  1. سلام
    انتقاد :
    رنگ زمینه سایتت چشم رو فوق العاده خسته میکنه و نمیشه از روی ساتت مطالعه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *