رفتن به نوشته‌ها

Project Shield و مبارزه با DDoS

گوگل امرزو سرویس جدیدی را با نام Project Shield معرفی کرد که به مدیران وب اجازه می‌دهد از  فناوری‌ها و زیرساخت‌های گوگل جهت حفاظت وب‌سایت ها از حملات DDoS (حمله‌ای که در آن هکر با استفاده از چند سیستم آلوده، یک سرور را مورد حمله قرار داده و آن را از دسترس خارج می‌کند) استفاده کنند. استفاده از این پروژه در حال حاضر با ارسال دعوت‌نامه از سوی گوگل امکان‌پذیر است و به گفته گوگل آن‌ها تنها به دنبال “آزمایش کنندگان مورد اعتماد” هستند.

Project Shield
Project Shield

گوگل می‌گوید هدفش دفاع از آزادی بیان در فضای آنلاین است. این شرکت از مدیران سایت‌های مستقل خبری، حقوق بشر و محتوای مربوط به انتخابات دعوت می‌کند تا روی این سایت فرم پر کرده و به جمع آزمایش کنندگان بپیوندند.

اگر شرایط شما با این معیارها مطابقت دارد لازم است یک آدرس ایمیل، آدرس وب‌سایت، میانگین درخواست‌هایی که در هر ثانیه دارید و نوع محتوای وب‌سایت‌تان را ارائه نمایید.

همانطور که انتظارش می‌رود، گوگل در یوتیوب ویدئویی قرار داده است که Project Shield را با کمی جزئیات بیشتر توضیح می‌دهد. این پروژه در حال حاضر فناوری‌های کاهشی DDoS خود و همین‌طور سرویس Page Speed را با هم ترکیب کرده است.

از آنجا که Project Shield به سرویس پیج اسپید که به صورت رایگان ارائه می‌شود متکی است، این سرویس هم فعلا رایگان است. با این وجود، گوگل اشاره می‌کند که هزینه‌دار شدن PPS در آینده ممکن است روی Project Shield نیز تاثیر بگذارد، البته همه کاربران ۳ روز پیش از هرگونه تغییر وضعیت قیمت اطلاع‌رسانی می شوند. گفته می‌‌‌شود گوگل امیدوار است در آینده این سرویس را با قیمتی کمتر یا بدون هزینه به خیریه‌ها و مراکز خدمت‌رسانی رایگان، ارائه کند.

این ابزار براساس سرویس PageSpeed گوگل طراحی شده است. PageSpeed، ابزاری برای توسعه‌دهندگان وب‌سایت است که به آن‌ها در کاهش زمان لود صفحه و افزایش سرعت باز شدن وب سایت، کمک می‌کند. سایت‌هایی که با استفاده از Project Shield، میزبانی می‌شوند، با بهره‌گیری از زیرساخت‌ PageSpeed، از تمامی حملات انجام شده در امان خواهند بود. این حملات تنها در صورتی قادرند وب‌سایت مورد نظر را از دسترس خارج کرده و سرویس‌دهی آن را متوقف کنند که به‌قدری قوی باشند تا کل وب‌سایت‌های PageSpeed گوگل را از دسترس خارج کنند. این سرویس تا حدودی شبیه سرویس‌های موجود همچون Cloudflare است، هرچند به‌دلیل جدید بودن PageSpeed، دامنه‌ی کاری وب‌سایت‌های آن بسیار محدودتر است.

گوگل می‌گوید Project Shield هم‌اکنون از سوی شماری از آزمایش‌کنندگان معتمد در حال استفاده است. این آزمایش کنندگان شامل سایت‌هایی مانند شبکه خبری اجتماعی فارسی زبان بالاترین، سرویس نظارت بر انتخابات در کنیا هستند.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *