رفتن به نوشته‌ها

تلگرام مورد حمله DDoS قرار گرفت

سرویس پیام رسان تلگرام اعلام کرد مورد حمله شدید DDoS قرار گرفته که موجب از دسترس خارج شدن این سرویس برای بخش هایی از آسیا و اقیانوس آرام شد.

این شرکت بزرگ توسط Pavel Durov تاسیس شد که از بنیانگذاران و مدیر عامل اسبق VK.comبود و همچنین به عنوان فیس بوک روسی شناخته می شد! این شرکت دارای ۶۲ میلیون کاربر فعال و همچنین بیش از ۲ میلیارد پیام در روز بود.

قدرت این حمله که به صورت TCP SYN Flood انجام شده بود بیش از ۲۰۰ Gbps بر آورد شده که در نوع خود کم نظیر است، این حمله باعث کندی سرویس ها و گاها قطع ارتباط شده بود.

این احتمال دارد وجود دارد که منابع اصلی حملات در چین بوده باشد ؛ تلگرام در روزنامه های رسمی چین به عنوان یک ابزار ضد دولتی معرفی شده اند  و این حمله پس از آن صورت گرفت که وکلای حقوق بشر که به تازگی در چین بازداشت شده اند مورد استفاده قرار گرفت.

Durovطی بیانیه ای اعلام کرد نمی خواهد انگشت اتهام را به سمت شخصی بلند کند اما کلیه ترافیک حملات از سمت چین بوده و چین فعالیت های سانسور قوی اینترنت و همچنین سابقه تهاجمی بر علیه سایت ها و  سرویس های خلاف جهت خود را در پرونده خود دارد.

این حمله که روز جمعه صورت گرفت بیشتر کاربران تلگرام در آسیا ،استرالیا و اقیانوسیه را دچار مشکلاتی کرد. طبق برآوردها معادل ۵ درصد از ۶۰ میلیون کاربری که این کمپانی طی ۱۸ ماه اخیر جذب کرده، آماج حمله هکرها قرار گفتند.

مسئولان تلگرام می گویند این ترافیک را هکرها از صدها سرور آلوده (زامبی) که در میان اسامی آنها آمازون و Comcast networks نیز مشاهده می شود، به سوی تلگرام گسیل کرده اند.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *